Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.
Biblia Warszawska Jer 29:11

Niestety, aby moje życie się zmieniło na lepsze i abym mogła nie tylko uwierzyć w swoje możliwości, ale też je osiągać musiałam wyjechać ze swojego własnego kraju. Z przepięknej Polski, która dzisiaj szczerze kocham i za którą tęsknie. Wszystko co najlepsze dla mnie zaczęło się na emigracji.

Ta dobra passa zaczęła się od poznania mojego męża. Od tego momentu rozpoczął się najlepszy rozdział mojego życia. Mój mąż po prostu jak nikt wcześniej we mnie wierzył. Dzięki jego miłości zaczęłam w końcu całym serem szukać w swoim życiu Boga i od tego momentu moje życie zmienia się na lepsze każdego dnia.

I to co najważniejsze dla mnie dzisiaj to to, że w końcu odnalazłam swoje powołanie. Zrozumiałam jak cudowną rodzinę dał mi Bóg. Moje dzieci i wnuki są największym moim szczęściem. Dzięki Bogu i mojemu mężowi odnalazłam swoją życiową rolę w życiu prywatnym i zawodowym. Muszę przyznać, że jest to jedno z najlepszych uczuć na świecie. Poznanie celu w życiu i swoich możliwości.

Przez ok. 40 lat byłam zagubiona, bo wierzyłam w kłamstwa, które inni ludzie mówili o mnie. Że jestem nic nie warta, nic nie osiągnę i w ogóle się nie liczę. Próbowałam nawet kilka lat temu w końcu zrobić coś wspaniałego zaczęłam prowadzić bloga, nagrywać vlogi i napisałam nawet książkę. Nie udało się to dlatego, że po pierwsze chciałam innym przez to udowodnić swoją wartość, a po drugie to nie było moje prawdziwe powołanie.

W końcu, bracia, bądźcie zdrowi; doskonalcie się, weźcie sobie napomnienie do serca, bądźcie jednomyślni, zachowujcie pokój, a Bóg miłości i pokoju będzie z wami.
Biblia Warszawska II Kor 13:11

Dzisiaj wiem w końcu do czego zmierzam co mnie uszczęśliwia i co powinnam na 100% robić w życiu. Dlatego właśnie rok 2021 jest rokiem realizacji tych celów. Niestety wiele ludzi nie tylko nie spełni swoich celów, ale nawet o nich nie wie. Powodem jest właśnie brak wiary w siebie i swoje możliwości. Uważam, że jest to ogromny problem ludzkości.

A On im mówi: Dla niedowiarstwa waszego. Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze: Przenieś się stąd tam, a przeniesie się, i nic niemożliwego dla was nie będzie.
Biblia Warszawska Mat 17:20

Ludzie oddalili się od Boga. Od Boga który nie tylko nas kocha i wierzy w nas, ale jest naszym prawdziwym przyjacielem i najlepszym doradcą. Ludzie niestety zawodzą, mierzą swoją miarą, krytykują, oceniają, wątpią i robią nam pod górkę. Przykre jest to, że jeśli się to zdarza to nawet od najbliższych nam osób, które przecież powinny nas zawsze wspierać.

Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was.
Biblia Warszawska Jak 4:8

Nie chodzi wcale też o to, aby ludzi ogólnie szkalować, ale bardzo ważne jest to abyśmy nawet jeżeli jesteśmy w środowisku, które nas nie wspiera znaleźli zawsze wiarę w siebie. Jedno ze zdań, które promuję moją książkę pt: „Czy warto wierzyć” brzmi: Nigdy nie trać wiary w siebie, bo nie wiadomo czy inni ją będę mieli względem Ciebie.

Zwiastun książki pt. „Czy warto wierzyć” autorstwa Eweliny Chruściel. – YouTube

Tego niestety i ja doświadczyłam w swoim życiu zbyt wiele razy. Braku wiary we mnie, dlatego też moje życie nie wyglądało najlepiej. Podświadomie wierzyłam po części tym opiniom i po części według nich żyłam. Aby jeszcze lepiej zobrazować to zjawisko braku wiary w swoje możliwości przytoczę pewną historie usłyszaną od mojej mentorki.

Jest to historia o Afrykańskiej antylopie, która potrafi bardzo wysoko i daleko skakać. Kiedy jednak jest umieszczona w zoo nigdy nie stara się z niego wydostać, mimo że z łatwością mogłaby przeskoczyć ogrodzenie, które ją otacza. Powodem, dla którego ta antylopa nie próbuję się wydostać z niewoli jest to, że nie potrafi ona zobaczyć tego, co jest poza płotem.

Tak samo jest często w naszym życiu. Jesteśmy otoczeni murem, który jest budowany przez innych albo przez nas samych. Mamy jako ludzie ogromne możliwości i nic o czym pomyślimy nie jest dla nas nie możliwe, a jednak wierzymy kiedy ktoś nam powie, że nic nie znaczymy, że jesteśmy do niczego, że nic dobrego nigdy w życiu nie osiągniemy.

Nie jest to mur z desek, ale jest to mur w naszych głowach, który budowany jest czasami od dnia naszych urodzin. Kiedy najbliżsi w nas nie wierzą i zamiast słowa zachęty i miłości rzucają w nas krytyką jak kamieniami. Jak więc mamy nauczyć się wierzyć w siebie samych. Musimy zbliżyć się do Boga, bo jedynie Bóg pokazuję nas w prawdziwym świetle. Jako tych którzy się liczą, którzy coś znaczą i którzy mają ogromne możliwości nawet jeżeli popełnili mnóstwo błędów.

Chodźcie więc, a będziemy się prawować – mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.
Biblia Warszawska Iz 1:18

Jeżeli jest z nami Bóg, który nie tylko nas, ale to wszystko, co nas otacza stworzył to co lub kto może stać nam na przeszkodzie do naszego sukcesu? Naprawdę wszystko, co najlepsze w naszym życiu zaczyna się od uświadomienia sobie tego kim jesteśmy do czego zmierzamy. Musimy wszystkie swoje zmysły wytężyć na to, aby znaleźć to swoje Mojo.

Cóż tedy na to powiemy? Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam?
Biblia Warszawska Rzym 8:31

I co najważniejsze jest to nasze zadanie. Odnalezienie siebie i swojej wartości i celu w życiu spoczywa na naszych barkach. Oprócz Boga nikt nie zatroszczy się o nas tak jak my możemy zatroszczyć się o siebie. I nie powinien być to nasz obowiązek, ale przywilej. Mamy jedno życie starajmy się więc je przeżyć jak najlepiej.