Poznanie Boga było jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Jeśli by ktoś się dzisiaj mnie zapytał co jest dla mnie największym sukcesem w życiu to odpowedziałabym, że oprócz moich wspaniałych dzieci i cudownego męża było by poznanie Boga. Wszystko, co najlepsze w życiu spotkało mnie bo uwierzyłam Bogu.

Po wielu latach zauważyłam też, że Bóg troszczył i błogosławił mi nawet wtedy kiedy nie byłam z Nim tak blisko. Właśnie moje dzieci są tego dowodem. Wiem, że Bóg pobłogosławił mi w macierzyństwie. Gdybym nie została mamą czyhałoby na mnie o wiele więcej niebezpieczeństw. Nie byłam nigdy za spokojna osoba dlatego wiem, że wpadła bym w złe towarzystwo lub inne kłopoty właśnie gdybyn nie miała dzieci.

Po poznaniu Boga zmieniło się moje zdanie nie tylko o macierzyństwie, ale o wielu aspektach życia. Na przykład kiedyś lubiłam imprezy, dyskoteki, domówki, spotkania ze znajomymi. Dzisiaj nadal lubię imprezy, ale już nie takie same jak kiedyś. Dzisiaj lubię imprezy rodzinne albo wyjazdy w piękne miejsca. Lub spotkania, na których mogę sie czegos nauczyć. Poznać ekspertów i zmotywować się do działania.

Przez to, że poznałam Boga zmieniły się moje myśli, potrzeby i zwyczaje. Złagodniałam, zrozumiałam co mi szkodzi, zaczęłam szukać dobra i zmieniać swoje życie. Ten proces zmiany ciągle trwa, ale jestem ciągle głodna już nie tego, co mnie niszczyło, ale rzeczy, które mnie budują i zmieniają na lepsze.

Jak mówią wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko jest dla nas pożyteczne. Nie za wiele pożytecznych rzeczy oprócz tańca miałam z chodzenia na dyskoteki. Wręcz mogę powiedzieć, że wiele problemów miałam z chodzenia na takiego typu imprezy. Dlatego dzisiaj nie robię wszystkiego tego na co mam ochotę, ale zastanawiam się na tym na co mam ochotę.

U mnie ta inna świadomość pojawiła się po przeczytaniu całej biblii. Historie ludzi, które w biblii zostały opisane całkowicie zmieniły moje patrzenie na życie, drugiego człowieka i sukces. W biblii pokazane są dwa scenariusze życie człowieka. Z Bogiem i w błogosławienie i w grzechu i w przykrych konsekwencjach.

I to co naprawdę było dla mnie rewolucja to to, że uświadomiłam sobie, że grzech nie jest taki przyjemny jak mi się wydawało. Zrozumiałam, że grzech jest tylko dobrze zapakowany, a w rzeczywistości jest gorzki i daje wiele cierpienia. To zmieniło zupełnie moje spojrzenie na życie i postepowanie którym do tej pory się kierowałam.

Zanim poznałam Boga byłam zagubiona. Egzystowałam, a nie żyłam. Zawsze miałam wiele pytań, na które nie mogłam znaleźć odpowiedzi. Pytania o sens życia, czy Bóg istnieje, dlaczego cierpimy itp. Nikt jednak nie potrafił nigdy w pełni odpowiedzieć na moje pytania. Szukałam jednak mimo to i w końcu znalazłam te odpowiedzi.

Bóg potrafi jedynie na wszystkie pytania człowieka odpowiedzieć. Stworzył nas wiec wie o nas wszystko. Dlatego właśnie poznanie Boga jest dla mnie dzisiaj takie fascynujące. Poznać Boga to jakby zapytać u źródła, jakby odnaleźć receptę na całe zło, odnaleźć swój wewnętrzny spokój i cel w życiu. W końcu mogłam skupić się po prostu na życiu.

Poznając Boga i jego cudowna miłość nie jesteś w stanie myśleć już tylko o sobie. I całe szczęście, bo myślenie tylko o sobie nie jest dla nas ludzi dobre. Jesteśmy stworzeni do dzielenia się, wspierania się i budowania się nawzajem. Bóg z nas ludzi wyciąga wszystko to, co jest w nas najlepsze. Nie tylko nasze talenty, ale także najlepsze cechy naszego charakteru.

Wszystko, dosłownie wszystko się w moim życiu zmieniło na lepsze. Nie tylko o 180, ale w wielu przypadkach o 360 stopni. Moje spojrzenie na rodzinę, małżeństwo, pieniadze, zdrowie. Bóg swoją mądrością dotknął każdą sferę mojego życia. Jestem mu za to bardzo wdzięczna. Kiedyś bałam się Boga, dzisiaj nie wiem jak kiedykolwiek mogłam żyć bez niego.

Co mogę powiedzieć jak nie to, że Bóg w moim życiu po prostu posprzątał. Odsunął mnie od złych sytuacji, pokazał mi moją drogę, wartości którymi mam się kierować. Życie z Bogiem mimo problemów, których nigdy w pełni nie unikniemy jest po prostu o wiele lepsze.

Bóg istnieje, te wszystkie cuda, które dzieją się w moim życiu każdego dnia są tego dowodem. Bóg nas nie tylko stworzył, ale nas tez kocha, chce uczestniczyć w naszym życiu i jest to dla nas ludzi największy skarb. Dlatego nie powinniśmy się bać zbliżyć do Boga. On jest nie tylko najwspanialszym Ojcem i przyjacielem, ale ma też poczucie humoru.

Poczucie humoru u Boga zaskoczyło mnie chyba najbardziej. I przed tym wspaniałym Bogiem my ludzie często uciekamy i się chowamy. Bóg jest Bogiem nie ukryjemy się przed nim, ale wcale nie musimy. Możemy mu w pełni zaufać. Gdybym wiele lat temu wiedziała co wiem o Bogu dzisiaj nie chciałabym przeżyć bez Boga ani jednego dnia swojego życia.

W świecie niepewności, strachu i leku, w którym dzisiaj żyjemy wyrządzamy sobie prawdziwa krzywdę zapominając o Bogu. Jedynie on jest w stanie przeprowadzić nas przez te wszystkie trudne doświadczenia. Poniższe teksty biblijne mam nadziej, że przekonają was do poznania Boga. I pamiętaj że nie masz nic do stracenia, a masz wszystko do zyskania.

“Pan podtrzymuje wszystkich, którzy padają, i podnosi wszystkich zgnębionych.” Psalm 145,15

“Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.” 1 List Piotra 5,7

“Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!” Ewangelia Jana, 14,1.