Dzisiaj historia o kocie, tak o kocie, bo jest to historia, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Sarabi kotka, która jest moją bohaterką i inspiracją do działania. Muszę przyznać że sama jestem zdziwiona jak bardzo ta historia mnie poruszyła i jak wpłynęła na moje życie. Pojawiła się u nas na ogrodzie około 3 tygodnie temu. Dziwnie się zachowywała, widać było, że jest wychudzona i zagubiona. Niewiele, myśląc pojechałam do sklepu po jedzenie dla kotów i dałam jej. Jadła dość łapczywie, widać było, że jest głodna. Od tego momentu, mimo że chowała się w krzakach u sąsiada na ogrodzie zaraz obok nas to, co kilka godzin wychodziła i patrzyła się w okno wypatrując kolejnego jedzenia.

Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.
Biblia Warszawska I Jan 4:12

Nigdy nie przepadałam za kotami, uważam, że są piękne, ale jestem z tych, co wolą psy. Nigdy nie miałam jednak zwierzęcia domowego i w zasadzie nie chciałam mieć, bo zawsze mi się wydawało, że jest to duża odpowiedzialność, praca i poświęcenie. Jednak przez trzy tygodnie miałam kota, którego regularnie karmiłam i w zasadzie nic więcej, bo myślałam, że jest to dziki kot. Kiedy przyjechał mój najstarszy syn i wyszedł na ogród kotek od razu przybiegł i chciał się głaskać wtedy zdałam sobie sprawę, że to musi być czyjś kot. Okazało się, że to kotka Sarabi i ma właścicieli, ale oni mieszkają w bloku koło nas bez ogrodu i ona ciągle ucieka na dwór, bo przez 9 lat spędzała całe dni na ogrodzie w wielkiej klatce dla kotów.

Albowiem to jest zwiastowanie, które słyszeliście od początku, że mamy się nawzajem miłować;
Biblia Warszawska I Jan 3:11

Sytuacja była więc trudna, bo właścicielka nie mogła jej więzić w domu, a to oznaczało także, że my dalej będziemy ją karmić pewnie już zawsze. Okazało się też, że kotka będzie miała małe kotki i tu zaczął się już większy problem, bo nagle byłam postawiona przed faktem posiadania całej kociej rodziny. Chciałam też porozmawiać z sąsiadem naszym o tym, aby go uświadomić, że niedługo na ogrodzie mogą pojawić się małe kotki. Stwierdziliśmy oboje, że to nie był najlepszy pomysł, aby ta kotka mieszkała z małymi kotkami na ogrodzie, dlatego postanowił on że spyta się u znajomych na farmie czy nie zechcieliby jej wziąć.

Baczcie, ażeby nikt nikomu złem za złe nie oddawał, ale starajcie się czynić dobrze sobie nawzajem i wszystkim.
Biblia Warszawska I Tes 5:15

Udało się i zgodzili się, bo stracili ze starości dwa z 4 kotów, które mieli. Mnie ulżyło strasznie, wiedziałam, że na farmie będzie miała o wiele lepsze warunki, niż u nas na ogrodzie. Nie mogliśmy jej wziąć do domu, bo nasz drugi syn ma alergię na koty. Cała operacja się udała i kotka rozpoczęła swoje nowe życie na farmie. Od tamtej pory zaczeła się moja tęsknota. Uświadomiłam sobie, dopiero kiedy ona znikła jak bardzo się z nią zżyłam i że ją pokochałam. Nie mogłam sama w to do końca uwierzyć, bo nigdy nie przepadałam za kotami. Ta kotka jednak jest wyjątkowa. Ma wyjątkowe imię, które zobowiązuje. Sarabi tak nazywa sie waleczna lwica z pierwszej części fimu pt.: „Król Lew”. Taką właśnie kotką waleczną jest Sarabi.

A o miłości braterskiej nie potrzeba wam pisać, bo jesteście sami przez Boga pouczeni, że należy się nawzajem miłować;
Biblia Warszawska I Tes 4:9

To małe niepozorne zwierzę walczące o swoją wolność na świeżym powietrzu uciekające notorycznie z bloku, w którym było jej źle dało mi ważną lekcję życia. Wolę walki o to, co ważne i bez czego nie potrafimy żyć — wolność. Bycia sobą i cieszenia się promykami słońca, kiedy siedziała sobie w trawie, ogrzewając się i bawiąc się jak dziecko, kiedy przynieśliśmy jej mięciutkie łóżko. Widziałam jak walczyła z okolicznymi kotami o kawałek naszego ogrodu i kiedy musieliśmy ją włożyć do klatki, kiedy odjeżdżała. Takiej determinacji i walki nie widziałam nigdy i ten obraz zostanie ze mną na zawsze. Waliła plecami z całej siły w klatkę, która aż podskakiwała, płakała jak dziecko całą drogę na farmę ok. 20 minut na szczęście tylko i gryzła metalowe pręty klatki.

A Jezus spojrzał na nich i rzekł im: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe.
Biblia Warszawska Mat 19:26

Tęsknota i łzy były jeszcze większe na następny dzień i przez kolejny tydzień, kiedy na ogrodzie nie było już pięknych kocich oczu. Cała ta historia przypomniała mi moją walkę o moje szczęście i spokój, i po raz kolejny Bóg przypomniał mi, że z jego pomocą możemy zrobić wszystko, co udowodniła kotka, która w końcu trafiła do miejsca, w którym chciała być.

Znosząc jedni drugich i przebaczając sobie nawzajem, jeśli kto ma powód do skargi przeciw komu: Jak Chrystus odpuścił wam, tak i wy.
Biblia Warszawska Kol 3:13

Niestety było już za późno na zmiany planów i zdawałam sobie także sprawę, że na farmie ona i jej kocięta będą miały lepiej. Całe to doświadczenie pokazało mi rzeczy, które muszę w sobie zmienić i po raz kolejny pokazało mi jak cudowne rzeczy Bóg dla nas stworzył. Ta kotka jest niezwykła jak wszystkie piękne zwierzęta, które umilają nam czas, rozbawiają nas i dotrzymują nam towarzystwa. Ta sytuacja pokazała mi moc miłości i siłę naszych więzów ze zwierzetami. Pierwszy raz poznałam moc miłości, kiedy urodziły się moje dzieci, później, kiedy poznałam mojego kochanego męża, następnie, kiedy urodziły się wnuczki, a teraz Bóg pokazuje mi miłość w jego codziennym działaniu i swoim cudownym stworzeniu.

Nie okłamujcie się nawzajem, skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego,
Biblia Warszawska Kol 3:9

Ta historia pokazała mi też po raz kolejny siłę kobiet, i to jak wspaniale Bóg nas stworzył. Jak jesteśmy waleczne i zdeterminowane, dzielne i wyjątkowe. To doświadczenie dodało mi siły do działania dla Boga i wiem, że potrzebowałam tego bardzo. Dlatego tak wdzięczna jestem za to doświadczenie.

Aby nie było w ciele rozdwojenia, lecz aby członki miały nawzajem o sobie jednakie staranie.
Biblia Warszawska I Kor 12:25

Często my nie skupiamy się właśnie na miłości, ale na trudnościach i problemach wynikających z relacji, jakie tworzymy. Zakochujemy się i na początku jest cudownie, a później nastaje szara nudna rzeczywistość, narzekanie, i zaniedbanie. A tak nie powinno być. Zamiast po prostu kochać i czerpać z tego uczucia radość i szczęście to my wymyślamy i skupiamy się na rzeczach, które naprawdę nie mają w naszym życiu żadnego znaczenia. Na kłótniach, pretensjach, wymaganiach i na sobie więcej, niż na naszej drugiej połówce czy dzieciach, czy wnukach. Naprawdę miłość i radość przebywania ze sobą jest jedna z piękniejszych rzeczy, jaka my ludzie możemy w życiu przeżyć.

Tak mówi Pan Zastępów: Wydawajcie sprawiedliwe wyroki i świadczcie sobie nawzajem miłość i miłosierdzie!
Biblia Warszawska Zach 7:9

To czego potrzebujemy to zdrowe relacje z innymi i ze zwierzętami, jeżeli je mamy i kochamy. Zamiast skupić się na tym my szukamy szczęścia tam, gdzie go nie ma. W imprezach z przypadkowymi ludźmi, w posiadaniu rzeczy, w robieniu kariery na wyrost itd. Wszystkie najpiękniejsze historie, czy filmy są o relacjach, dlatego właśnie, bo tego my ludzie najbardziej potrzebujemy. Dlatego, kiedy już je mamy te relacje to o nie dbajmy. Bo kiedy je stracimy to często już nigdy ich nie odzyskamy, a jak bardzo kochamy i tęsknimy i chcielibyśmy cofnąć czas uzmysłowiamy sobie dopiero niestety po starcie.

Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość.
Biblia Warszawska I Kor 13:13