Na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, że to ciastko ze zdjęcia nie smakuję najlepiej, a jednak. Najpierw upiekłam muffinki, chciałam zjeść je z lodami, ale okazało się, że były bez smaku, bo dodałam za mało cukru. Stwierdziłam więc, że zrobię do nich słodki krem i dodam truskawki. Byłam pewna, że to pomoże i będą smakowały wyśmienicie. Okazało się niestety, że krem i truskawki nie były wstanie zatuszować braku smaku i suchości ciasta. Mimo że wygląda pięknie smakuję naprawdę okropnie, aż trudno uwierzyć.

Tak samo jest z pewnymi sprawami w naszym życiu, które może i ładnie, i kusząco wyglądają a w rzeczywistości jednak są po prostu ohydne. Tak właśnie jest na przykład z kłamstwem, z którego nic sobie nie robimy. I kiedy tylko nadarzy się okazja z niego korzystamy. Kiedy na przykład obgadujemy tych, z którymi żyjemy najbliżej. Potrafimy dzielić z kimś łóżko i w tym samym czasie mówić innym jak to nie jesteśmy w tym związku szczęśliwi.

Kiedy obmawiamy wszystkich naszych przyjaciół dookoła, ale na spotkaniu z nimi samymi przytakujemy na wszystko i zapewniamy jak bardzo ich rozumiemy. Kiedy decydujemy się tkwić w związku, w którym nie wszystko do końca jest ok, no ale przecież już planujemy wesele więc jak teraz się z tego wszystkiego wycofać przecież rodzice by dostali zawalu.

Kiedy decydujemy się na macierzyństwo, a później narzekamy jak ono nie jest ciężkie, bo straciliśmy przez nie część siebie. Kiedy dajemy się wplatać w romans z żonatym mężczyzną tłumacząc się szczerą miłością i troską nie zbaczając na rozbita rodzinę. Kiedy nie mamy umiaru w pożyczaniu pieniędzy gdzie się da i robieniu z siebie niewolników kredytów do grobowej deski.

Kiedy zaniedbujemy siebie na rzecz sprawiania innym przyjemności kiedy nie potrafimy powiedzieć nie nawet na destruktywne i złe zachowania czy interesy. W końcu kiedy nie weryfikujemy swojego życia i tego o czym myślimy do czego dążymy i jakie decyzje podejmujemy.

Muffinki w tym ciastku były nie dobre i to zmieniło wszystko. Czasami z pozoru dobre rzeczy mogą przysporzyć nam problemów. Tak właśnie na przykład jest z negatywnymi uczuciami jak zawiść, zazdrość czy gniew. Myślimy, że mamy prawo je czuć kiedy zostaniemy zranieni, a tak naprawdę to żadne tłumaczenia nie zmienia faktu, że negatywne uczucia najbardziej szkodzą nam samym.

Kiedy nie potrafimy przebaczyć to pozwalamy nienawiści ciągle wyniszczać nas jej toksynami. Kiedy chcemy się zemścić często okazuję się, że to też nie wyszło nam na dobre, bo teraz daliśmy kolejny powód naszemu wrogowi do odwetu. Gniew podnosi nam ciśnienie i daje nam stres, który potrafi zniszczyć wszystkie pozytywne uczucia takie jak spokój czy radość.

Na studiach uczyli nas krytycznego myślenia. Polega ono na analizowaniu rzeczy czy sytuacji bardziej wnikliwie. Jeśli więc wzięlibyśmy na przykład picie alkoholu pod lupę krytycznego myślenia to moglibyśmy ogólnie stwierdzić, że wiele ludzi lubi pić alkohol. Jednak dlatego, że wiemy też, że alkohol potrafi szkodzić i uzależniać to powinniśmy się zastanowić czy ludzie powinni pić alkohol. Ano ludzie mogą pić alkohol, ale umiarkowanie, bo w małych ilościach alkohol nawet jest zdrowy. Możemy więc cieszyć się alkoholem w ilościach degustacyjnych.

Miłość i pożądanie jest dla ludzi, ale powinna być zarezerwowana w czystych relacjach bez osób trzecich. Przyjaźń jest piękna jeżeli nie ma niej fałszu i możemy naprawdę na sobie polegać. Relacje rodzeństwa powinny być budowane na wzajemnym zrozumieniu i bez współzawodnictwa. A rodzicielstwo może być jedna z najważniejszych i najbardziej zaszczytnych rol w życiu jeżeli tylko znajdziemy mądrość, aby tak na to spojrzeć.

Tak mniej więcej powinniśmy oceniać wszystkie ważne aspekty w naszym życiu. Powinniśmy analizować bardziej wnikliwie nasze życie. I przede wszystkim nie patrzeć na nie z perspektywy innych ludzi. Zamiast zazdrościć innym zbuduj własne życie tak pięknie, aby inni chcieli brać z niego przykład.

I pamiętaj, że nie wszystko, co ładnie wygląda dobrze smakuję.

A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana.
Biblia Warszawska Jak 1:5

Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie stronnicza, nie obłudna.
Biblia Warszawska Jak 3:17

Mówiąc: Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen.
Biblia Warszawska Obj 7:12