Chciałabym Cię ostrzec przed obwinianiem Boga za wszystko, co złe w Twoim życiu. Za wszystko, co złe na świecie. Doświadczyłam sama bardzo bolesnych skutków obwiniania i odrzucenia Boga ze swojego życia w jednym z najtrudniejszych momentów w moim życiu. Nie tylko obraziłam się na Boga, ale stwierdziłam, że on nie istnieje dlatego, że nie ułożyło się wszystko tak jak ja sobie wyobraziłam.

Odrzucenie Boga od razu pokazało swoje tragiczne skutki. Ten okres, w którym stwierdziłam, że Bóg nie istnieje był najgorszym okresem w moim życiu. Nigdy wcześniej nie upadlam tak nisko. Nie ma Boga nie ma zasad, nie ma hamulców, nie ma mądrości. Skutki życia bez Boga odczuwam do dzisiaj i zostaną one ze mną do końca życia. Nigdy wcześniej w życiu nie podjęłam tak złych decyzji, nigdy wcześniej nie byłam tak złym człowiekiem, nigdy wcześniej nie byłam tak zagubiona jak wtedy, kiedy byłam bez Boga.

Kiedy patrzę teraz z perspektywy czasu na ten okres wstecz to jakbym widziała czarną dziurę. Lata bez celu, bez rozumu bez większego sensu. Nawet w najgorszych sytuacjach w moim życiu było lepiej z Bogiem niż bez niego. Mogę porównać dzisiaj swoje życie po tym jak wróciłam do Boga jaka od razu zaistniała w moim życiu zmiana na lepsze. Wydaję nam się, że porzucić Boga i obwiniać go to nic takiego. Wydaję nam się tak do momentu, w którym jesteśmy nagle bezradni. Kiedy stwierdzamy, że nie jesteśmy samowystarczalni, że potrzebujemy pomocy i cudu.

Dzisiaj jesteśmy w takiej sytuacji poniekąd. Żyjemy w czasie pandemii korona wirusa. Ludzie są przerażeni. Potrzebujemy bardzo spokoju, ale skąd go wziąć. Pochodzi on od Boga więc mają go ci, którzy go znają. Reszta ludzi jest w strachu, w panice i w dodatku obwiniają za to wszystko kogo? No Boga. Obwiniać Boga to tak jakby gryźć rękę, która nas karmi. Bo to my jesteśmy zdani na Boga, Bóg stworzył ziemie i człowieka, który jest istota myśląca i może podejmować dobre decyzje.

Źle się jednak dzieje, kiedy podejmuje te złe decyzje. Ziemia jest zniszczona nie tylko przez wielkie koncerny, ale także przez każdego kto od tych wielkich koncernów kupuje. Nie ma popytu nie ma sprzedaży. Ile ubrań leży w naszych szafach, których nawet nie zdążyliśmy założyć? Kiedy jednak pojawia się kolejna przed czy poświąteczna wyprzedaż to na niej jesteśmy.

Bóg jest Bogiem, a nie Świętym Mikołajem. Bóg nie jest od spełniana wszystkich życzeń ludzi na zawołanie. Tym bardziej Bóg nie jest odpowiedzialny za całe zło w naszym życiu I na całym świecie. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Dostaliśmy w darze życie i ziemie na mieszkanie. Czy jednak radzimy sobie z tym zadaniem? Jak widać nie wszyscy dlatego, że wiele ludzi ma depresje i zwyczajnie nie chce im się żyć, a ziemia nasze mieszkanie jest zniszczona jak nigdy dotąd.

Czy nie powinniśmy więc zacząć od ocenienia siebie? Jakimi jesteśmy ludźmi, obywatelami, członkami rodziny. Wyobraź sobie jaki cudowny mielibyśmy świat, gdyby nikt nie kradł nie kłamał nie krzywdził nikogo. Gdyby każdy dbał o porządek i o ekologię. Jeśli więc chcielibyśmy takiego świata to czy nie powinniśmy właśnie zrozumieć, że takiego świata chciał dla nas Bóg. Bóg jest naszym sprzymierzeńcem, a nie naszym wrogiem. To my ludzie musimy zrozumieć, że musimy przestać sabotażować sami siebie. Musimy sami zająć właściwe i odpowiedzialne stanowisko i wykazać się w końcu w walce o swoje i innych dobro.

Potrzebujemy szukać Boga, wołać do Boga i prosić Boga o pomoc. To on jest miłością on jest wszczechmogący i nadal pragnie nam zagubionym ludziom pomóc. Nie ma lepszego przyjaciela i Ojca jak Bóg. Jedynie jemu możemy w pełni zaufać I powierzyć nasze sprawy. On nas zna jak nikt inny i kocha nas jak nikt inny. Jak ktokolwiek mogły z tego wszystkiego zrezygnować. Odrzucać Boga to tak jakby nie chcieć żyć w pałacu I powrócić do stajni. Mamy to na wyciągniecie ręki, ale nasza niewiara sprawia, że nigdy tego nie zakosztujemy. Życie z Bogiem jest najlepszym życiem i tylko Ty sam decydujesz o tym czy owego życia doświadczysz.

Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie.
Biblia Warszawska I Piotr 5:7

Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, króla czcijcie.
Biblia Warszawska I Piotr 2:17

Wysłuchaj końcowej nauki całości: Bój się Boga i przestrzegaj jego przykazań, bo to jest obowiązek każdego człowieka.Biblia Warszawska Kazn 12:13

Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.
Biblia Warszawska I Jan 4:12

Łaska i pokój niech się wam rozmnożą przez poznanie boga i Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
Biblia Warszawska II Piotr 1:2