Nigdy bym nie pomyślała że zmiana życia może przynosić nie tylko dużo szczęścia, korzyści, ale i radości po drodze. Jest jednak jeden warunek, pozytywne nastawienie do najtrudniejszych rzeczy z jakimi przychodzi nam się zmierzyć. Zaczynam właśnie pisać prace magisterską i przez chwilę byłam źle nastawiona.

Marudziłam, że mi się nie chcę, że to będzie trudne, że po co mi to było i przez to nie chciało mi się jej nawet zaczynać nie mówiąc już o kończeniu. W pewnym jednak momencie zaczęły przychodzić mi do głowy myśli, które zmuszały mnie do przeanalizowania tej mojej leniwej i negatywnej postawy.

Zaczęłam zdawać sobie sprawę z tego, że chcę skończyć studia i otrzymać dyplom, a po drodze ciągle narzekam jak jest to trudne. A co by było jakbym tak zupełnie zmieniła nastawienie. Jakbym poszukała samych pozytywów tej sytuacji. Tak tez zrobiłam.

Zaczęłam więc świadome i pozytywne myślenie o pisaniu pracy dyplomowej i od razu zaczęłam widzieć tego zalety. Wiele ludzi przecież chciałoby studiować, a z wielu względów nie może, a ja mam tą możliwość. Zamiast więc narzekać mam powód do wdzięczności. Pisanie ogólnie przychodzi mi dość łatwo więc pojawił się kolejny pozytywny aspekt.

W końcu wiec udało mi się zacząć i jak już zaczęłam to okazało się, że wcale nie jest tak trudno jak mi się wydawało. Z nami ludźmi po prostu jest tak że my wiele dobrego chcemy, ale nie za wiele chcemy na to dobre zapracować. Zwłaszcza przez ostatnie miesiące uświadomiłam sobie jak wiele rzeczy mnie omija właśnie dlatego, że kiedyś o nie, nie zadbałam.

Na przykład dopiero teraz myślimy o zakupie swojego własnego domu. Niestety powinnam zrobić to conamniej 10 lat temu. Ostatnie kilka lat mojego życia to ciągła transformacja/przemiana z osoby negatywnej, leniwej, krytycznej i roszczeniowej w zorganizowaną, pracowita, świadomą i odpowiedzialną.

Większość ludzi te wszystkie dobre cechy od razu kojarzy z pracą jaką muszą włożyć, aby to osiągnąć. Ta praca wydaje im się tak ciężka, długotrwała i żmudna, że rezygnują z pracy i pozostają w tym samym nieszczęśliwym momencie swojego życia. Nie ma to naprawdę sensu. Powiedziałabym nawet, że jest to jedna z najgorszych rzeczy na jaką możemy się jako ludzie zdecydować. Stagnacja.

Okazuje się bowiem, że wszystko możemy w swoim życiu zmienić i to naprawdę na lepsze. Pijesz, palisz, kłamiesz, kradniesz itp. możesz przestać. Możesz skorzystać z pomocy Boga, specjalistów, rodziny, przyjaciół, grup wsparcia itd. Wszystko możesz zmienić, poprawić, usprawnić, zacząć od nowa. Ja doskonale wiem jak bardzo warto.

Dzisiaj nie mogę uwierzyć jak mogłam żyć w bezczynności tak wiele lat. Jak wiele okazji straciłam, jak wiele rzeczy mnie ominęło. Jest to jednak dzisiaj dla mnie motywacja, aby nie tracić już ani jednego dnia na to, aby stać w miejscu, a tak naprawdę to się cofać. Przecież mogłabym nic nie robić i ciągnąc swoje zgorzkniale życie do końca swoich dni.

Dlatego jednak, że chciałam czegoś więcej to pracuje na to, aby kolejna polowa mojego życia wyglądała już o wiele lepiej i to jest wspaniale. Nie zamierzam się ciągle oglądać za siebie i żałować tego czego nie zrobiłam, ale chcę całą swoją energie wykorzystać na budowanie mojego lepszego świata.

Dziękuje Bogu za swoją zmianę ogromnie. O wiele lepsza jest praca nawet ciężka z uczuciem satysfakcji chociażby na końcu niż nic nie robienie i ciągle narzekanie. Jeśli więc chcesz czegoś lepszego w życiu dla siebie to zawalcz o to. Naprawdę jeśli pozytywnie się do tego nastawisz to sam proces transformacji może być dla Ciebie zamiast trudny to ekscytujący.

Możemy ciągle zatruwać sobie życie, a możemy uczynić z z życia jedną , wielką i cudowną przygodę. To co jednak zmienia zupełnie nasz wynik i atmosferę po drodze to nasze podejscie. Nie bądź jedną z tych osób, które widzą wszystko w czarnych kolorach. Kreuj swoja rzeczywistość w pięknych kolorach.

Do tego pamiętaj, że nie jesteś sam. Bóg Cię nie tylko kocha, ale pragnie Ci we wszystkim pomóc.

—————————————————————————————————————

A że sam przeszedł przez cierpienie i próby, może dopomóc tym, którzy przez próby przechodzą.
Biblia Warszawska Hebr 2:18

Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze.
Biblia Warszawska Hebr 4:16

Tak więc z ufnością możemy mówić: Pan jest pomocnikiem moim, nie będę się lękał; Cóż może mi uczynić człowiek?
Biblia Warszawska Hebr 13:6