Wielokrotnie się przekonałam o tym jak Bóg troszczy się o  tych, którzy są w trudnej sytuacji i nie mają dokąd się udać o pomoc. Ja przez dziesiątki lat byłam notorycznie zdana na pomoc Boga i jego cuda. I Bóg naprawdę mi pomagał. Bóg widzi cierpienia tych słabych, skrzywdzonych i biednych. Przez całe moje życie wstydziłam się swojej sytuacji, a dzisiaj wiem, że te wszystkie złe doświadczenia mnie umocniły, bo mnie  nie złamały. Bóg potrafi zło zamienić w dobro, staje po stronie słabszych, bezbronnych czy niesprawiedliwie traktowanych.

Wiele razy załatwiałam sprawy, które były nie możliwe do załatwienia. Upadałam wielokrotnie, ale zawsze się podnosiłam i nigdy się nie poddałam. I to jest właśnie ta siła, która Bóg daje tym, którzy w nim pokładają nadzieje. Chrześcijanie nie maja życia usłanego samymi różami, ale doświadczają cudów i maja po prostu  siłę, aby te wszystkie problemy przejść i iść dalej. Dlatego ze Bóg daje nam swoja miłość i moc i wspaniale obietnice, które autentycznie są żywe w naszym życiu.

Jaką nadzieję w trudnej sytuacji maja ci, co nie wierzą? Mogą polegać tylko na sobie i na innych ludziach. Ci  co wierzą maja o wiele więcej. Kroczą wprawdzie po wielu cierniach, ale nie sami, a z Wszechmogącym Bogiem. Osobiście oddaje  w modlitwie Bogu wszystko, każdy swój problem i mam pewność, że wszystko to, co będzie służyć mojemu dobru Bóg spełni według swojej woli. Doświadczam tylu błogosławieństw  każdego dnia, że nie jestem w stanie ich zliczyć. To umacnia moją wiarę i daje mi spokój w sercu, i pewność, że wszystko będzie dobrze.

Nie boj się przyjść do Boga ze swoimi problemami. Jeśli  go nie ma nie masz nic do stracenia. Jeśli jednak jest masz wszystko do zyskania.

Księga Psalmów 72,11-14
Niech mu oddają pokłon wszyscy królowie, Niech mu służą wszystkie narody!
Bo ocali biedaka, który woła o ratunek, I ubogiego, który nie ma pomocy.
Zlituje się nad nędzarzem i biednym I wybawi dusze biednych.
Z ucisku i gwałtu wyzwoli ich życie, Bo krew ich jest droga w oczach jego.
Biblia Warszawska